UAZ – klasyczne auto terenowe

W dzisiejszych czasach na drogach można spotkać mnóstwo samochodów terenowych lub też takich, które są stylizowane na terenowe. Rzadko kiedy możemy jednak spotkać się z UAZ-ami, a szkoda, bo po naprawdę wartościowe pojazdy, które mają wiele zalet.

Produkcję UAZ-ów rozpoczęto jeszcze w okresie II wojny światowej w Związku Radzieckim. Oczywiście, miały one wejść (i weszły) do wyposarzenia armii sowieckiej.

Okazało się, że są to bardzo wartościowe maszyny, które potem mogli już sobie kupić wszyscy. Swego czasu w Polsce było naprawdę sporo UAZ-ów.

Ich największą zaletą była niezawodność. Bez trudu pokonywały one najtrudniejsze przeszkody i mogły znakomicie służyć swojemu właścicielowi przez długie lata.

Sporym plusem UAZ-ów była również prosta konstrukcja. Kiedy takie auto się zepsuło, to można je było naprawić przy wykorzystaniu najprostszych narzędzi.

Współcześnie produkowane samochody terenowe są naszpikowane elektroniką aż do przesady, co potrafi czasami sprawić użytkownikowi konkretne problemy.