Start-up – zgromadzenie kapitału

Już sama definicja start-upu mówi, że przy tego rodzaju przedsięwzięciach niepotrzebny jest jakoś szczególnie duży kapitał startowy. Jakieś pieniądze jednak trzeba posiadać, żeby zacząć w ogóle myśleć nad własnym biznesem – bez inwestycji nie da się na tej niwie nic osiągnąć. Pamiętajmy o tym, żeby podczas planowania swojej działalności gospodarczej stworzyć bardzo szczegółowy kosztorys. A może warto też na spokojnie porozmawiać i zjeść lunch biznesowy restauracja warszawa. 

W tym celu musimy dość dobrze poznać realia rynku. Nie można zapominać o tym, że nawet najbardziej skrupulatne wyliczenia w rzeczywistości mogą się nie sprawdzić. Nawet największy geniusz nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć.

Mówiąc ogólnie, nasz świat, a więc również realia rynkowe, zmieniają się bardzo dynamicznie. Dlatego też zawsze trzeba posiadać pewien zapas gotówki, z której będziemy pokrywali nieprzewidziane wydatki. Szkoda by było, gdybyśmy musieli wycofać się z dobrze rokującego przedsięwzięcia biznesowego tylko dlatego, że na początkowym etapie zabraknie nam pieniędzy.