Spotkania kobiet przy winie

Ciekawym i aktywnie działającym stowarzyszeniem w Polsce jest Stowarzyszenie Kobiety i Wino. Już sama nazwa wiele mówi. Organizacja działa w całej Polsce i od dwóch lat zrzesza czterdzieści prawdziwych koneserek wina. Większość z nich to sommelierki, importerki i restauratorki. Nie brakuje także tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z winem.

Misją organizacji jest edukacja na temat wina, promocja wartościowego stylu życia oraz aktywizacja przedsiębiorczości kobiet. Członkinie przeprowadzają szkolenia i warsztaty dla osób związanych z gastronomią, winiarstwem czy po prostu dla miłośników win. Stowarzyszenie współpracuje z restauracjami, winnicami i szkołami dla sommelierów. Zrzeszone kobiety regularnie się spotykają, degustują wino i rozmawiają o nowych inicjatywach. Mówią, że wino jest dla nich sposobem na spędzanie czasu i elementem stylu życia.

Przystąpienie do organizacji wiąże się z wypełnieniem odpowiedniego formularza rejestracyjnego oraz uzyskanie poparcia dwóch członkiń, co czyni grupę elitarną.