Rajdy terenowe

naprawa maszyn atlas

Rajdy samochodowe mogą mieć bardzo różne oblicza. Zazwyczaj kojarzymy je z wyścigami Formuły 1 czy też zawodami, podczas których zawodnicy ścigają się bardzo szybkimi samochodami po asfalcie. Warto jednak mieć na uwadze, że są również rajdy terenowe, które mają całkiem spore grono fanów.

Tego rodzaju rajdy odbywają się często na bardzo trudnym terenie. Żeby móc w nich startować, trzeba więc posiadać naprawdę konkretny samochód terenowy. W dzisiejszych czasach koncerny motoryzacyjne wprowadzają na rynek auta, które niby zaliczają się do takiej kategorii, jednak tak naprawdę nadają się tylko do jeżdżenia po asfalcie.

W rajdach terenowych biorą udział natomiast pojazdy, które specjalnie się modyfikuje do potrzeb zawodów. Zwykła „terenówka” nie byłaby przecież w stanie przejechać przez bagno czy też wspiąć się na bardzo strome wzniesienie. W rajdach terenowych nie jeździ się zbyt szybko, jednak potrafią być one naprawdę efektowne.

Są ludzie, dla których takie rajdy stanowią sens życia, a największą przyjemnością jest dla nich wyciąganie swojego pojazdu z bagna.