Przyszłość w hybrydach?

city-traffic.com.pl

Świat motoryzacji gna naprzód w bardzo szybkim tempie, podobnie jak wiele innych dziedzin ludzkiej wytwórczości. Jeśli chodzi o pomysły na wyposażenie aut koncerny prześcigają się w koncepcjach.

Niektóre z nich mają prawdziwie rewolucyjny charakter i mogą sprawić, że lada moment nasze postrzeganie masowo produkowanych maszyn znacząco się zmieni. O co konkretnie chodzi? Zapewne wielu z nas słyszało o samochodach z napędem hybrydowym.

Aktualnie nie ma zbyt wielu modeli osobowych opartych o tę technologię, ale już autobusów hybrydowych pojawia się na ulicach miast coraz więcej – i to również w Polsce. O co konkretnie tutaj chodzi? Wiemy, że hybryda to połączenie – w tym przypadku połączenie dwóch różnych typów napędu: spalinowego oraz elektrycznego.

Wykorzystanie prądu sprawia, że auto generuje mniej spalin, a więc jest bardziej ekologiczne i mniej problematyczne dla osób wyczulonych na obecność w powietrzu zanieczyszczeń. Hybrydy oznaczają zatem czystsze miasta, ale również tańszą eksploatację samochodów.

Jeśli musimy nabyć mniej drogiego paliwa, to tym samym realnie oszczędzamy.