Polski Fiat

Polski Fiat to firma motoryzacyjna, która zapisała się na kartach historii polskiej motoryzacji. Jest to firma, która powstała w 1920 roku. Był to polski oddział marki Fiat.

Warto jednak wiedzieć, że nie była to stricte polska firma, bowiem była to firma polsko-włoska. Firma Polski Fiat wprowadzała do obrotu słynne samochody dzięki uzyskaniu stosownej licencji od firmy Fiat. Na samym początku w Polsce produkowane były tylko pojedyńcze części do samochodów marki Fiat, dopiero z biegiem czasu zaczęto produkować całe samochody.

Jakie samochody były sygnowane marką Polski Fiat? Mowa przede wszystkim o takich samochodach jak Polski Fiat 508/III Junak, Polski Fiat 518 Mazur, Polski Fiat 618 Grom czy też Polski Fiat 621L. Warto także wspomnieć o autach takich jak Polski Fiat 508 Łazik czy też Polski Fiat 518 Łazik. Polski Fiat to marka, która obecnie nie funkcjonuje.

Nie przetrwała próby czasu i czasem bardzo skomplikowanej historii. Samochody sygnowane marką są jednak wspominane przez starsze pokolenie naprawdę dobrze.