Klawiatura i pizza

Choć nie powinno się tego robić, niemal każdy to robi – a nie każdy się do tego przyznaje. Tajemnicą Poliszynela jest, że każdy je przy komputerze. Każdy tego odradza, a mimo, każdy to robi. Takie zachowanie zdarza się nałogowym graczom, osobom pracującym przy komputerze, a także dzieciom i młodzieży. Klawiatura jest często zalana, brudna i nieświeża – kawałki jedzenia lądują na klawiaturze i przemieszczają się pomiędzy wolnymi przestrzeniami.

Najczęściej lądują między klawiszami. Jak skutecznie pozbyć się tego nawyku? Może lepiej się go nie pozbywać, bo to byłoby trudne, ale nauczyć się z nim żyć. Warto w tym celu położyć na biurku specjalną, wodoodporną klawiaturę, która pośrodku ma specjalnie wyprofilowane koło, w raz na średnią pizzę. Klawiatura ta jest wyprofilowana tak, aby mimo wolnej przestrzeni, była wygodna. Takie zastosowanie sprawdza się, ponieważ nie brudzisz jej, a wszelkie okruszki po prostu wytrzepiesz.

Jeśli nie wiesz co kupić maniakowi komputerowemu na urodziny, opisywany tutaj gadżet będzie w sam raz – do tego obowiązkowo talon na pizzę.