Jaka powinna być stolarka okienna?

www.audiostory.com.pl

Niezależnie od tego, czy chcemy zamontować okna lub drzwi, choćby drzwi tarasowe czy balkonowe, o małych czy dużych rozmiarach, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Niektórzy bowiem myślą sobie, że jak się kupuje lub zamawia okna to nie trzeba się specjalnie nad nimi zastanawiać. Okna, myślimy, nic wielkiego, ważne, żeby można je było otwierać i żeby miały w środku szybę, przez którą będziemy mogli wyglądać.

Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że kwestia okien jest niezwykle istotna i sprawę ich zakupu zazwyczaj musimy dobrze przemyśleć. Co jest bowiem ważne w oknach? Jakie zasady powinna spełniać stolarka okienna? Przede wszystkim okna muszą być szczelne.

Niezależnie od tego, czy to małe okno na poddaszu, zwykłe okno w kuchni, czy olbrzymie okno balkonowe, mogą one nieszczelnością spowodować wiele strat. Przede wszystkim strat ciepła. A to od razu przekłada się na nasze rachunki za ogrzewanie.

Nawet najmniejsze nieszczelne okienko może mocno spustoszyć nasz budżet. Dlatego powinniśmy pamiętać o szczelności i powinniśmy dobrze sprawdzić każde okno, w momencie jego instalowania. Okna powinny także być odporne na czynniki atmosferyczne.

Wszystkie okna, a w szczególności okna dachowe są bowiem narażone na to i wcale nie jest zbyt przyjemnie, gdy okazuje się, że nasze okna po krótkim czasie są z zewnętrznej strony zupełnie zniszczone przez wiatr, deszcz i śnieg. Dlatego zadbajmy o to, aby stolarka okienna była jak najlepszej okazji, a okna nie zniszczą się szybko. To sprawi, że nasz dom cały czas utrzyma swoją wysoką wartość.