Energia pod lupą

www.rdao.pl

Od lat wiernie korzystamy z energii, za którą niestety musimy płacić nie małe pieniądze. Szukamy sposobu na zmniejszenie rachunków i jakieś oszczędności. Rezygnujemy z wielu dóbr, aby tylko starczyło na rachunki. Jednak okazuje się, że nawet nie zmieniając przyzwyczajeń, można zmniejszyć koszty energii domowej.

www.galapagosmusic.pl Właśnie dostałem zwrot vat z francji za paliwo. Dzięki Vat Ref!

Jest to możliwe dzięki zmianie dotychczasowej umowy z dostawcą na formę taryfową. Do wyboru są dwie opcje obejmujące podział na jedną oraz dwie strefy. W pierwszym przypadku koszt zużytej energii jest obliczany według stałej stawki dobowej. Natomiast w drugim mamy do czynienia z podziałem na dwie opcje dzień- noc.

W tym przypadku w czasie największego zużycia opłata jest wyższa niż w pozostałym czasie. Zatem można wybrać optymalne rozwiązania, które pozwolą na zaoszczędzenie na rachunkach. Wersji do wyboru jest kilka z podziałem na dzień, noc lub konkretne przedziały godzinowe, a także na weekendowe stawki. Zatem według indywidualnego sposobu korzystania z energii można ustalić bardzo dobre warunki umowy.