Antystresowa rola ćwiczeń

www.super-box.com.pl

Stres bywa często nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Nieprzyjemne sytuacje, wzbudzające mocne zdenerwowanie, przydarzają się nieustannie – w pracy, w domu, w szkole czy na uczelni. Trudno jest zupełnie wyeliminować stres z codziennej rzeczywistości, można jednak znaleźć właściwy sposób na jego odreagowanie. Podczas uprawiania większości sportów wytwarzają się endorfiny, które zdecydowanie poprawiają nastrój.

W trakcie ćwiczeń można też zapomnieć o codziennych troskach i poświęcić się ruchowi. Stres gromadzi się w ciele, a kiedy zużywa się energię podczas kolejnych minut treningu, uchodzi wraz z nią i samopoczucie znacznie się poprawia. Systematyczne ćwiczenia nie tylko pozwalają na całkowite rozładowanie stresu, ale również nie pozwalają na jego gromadzenie się w organizmie. Ciało przestaje się spinać, a człowiek staje się bardziej rozluźniony.

Bardzo pomocna przy redukowaniu stresu okazuje się joga, która pozwala na wykształcenie się jedności ciała i duszy, a przy tym daje efekt całkowitego odprężenia.